pieniądze

Z pewnością znamy takie powiedzenie które mówi, że pieniądze szczęścia nie dają, ale czy na pewno tak jest znak zapytania Przekonaj się Jaką radę dają naukowcy, żeby posiadać większą satysfakcję oraz radość z użytkowania pieniędzy. Możemy kojarzyć również słynny cytat aktorki oraz modelki Marilyn Monroe, która powiedziała: „Pieniądze szczęścia nie dają, ale zakupy tak”. Obserwując ludzi podczas promocji, wysuwają się wnioski, że aktorka miała rację. Tak samo jak ze śmiesznym powiedzeniem, że lepiej jest płakać w Ferrari niż na rowerze. Przekonajmy się co na temat pieniędzy mają do powiedzenia badacze, którzy to sprawdzili.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/pieniadze-szczescia-nie-daja/

Co zrobić, aby pieniądze dawały szczęście? 

Oczywiście kupowanie coraz to nowszych przedmiotów nie jest recepta na szczęście. Każdy oczywiście, posiada przyjemność z zakupu jakiejś fajnych rzeczy o której od dawna marzył, jednak konsumpcjonizm nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem. Badacze z uniwersytetu w Harvardzie zauważyli pewną zależność. Wynikało z niej że bogaci ludzie nie Tylko posiadają lepsze przedmioty ale również jedzą oraz korzystają z lepszych usług. Dodatkowo posiadają oni sporo wolnego czasu.

Dlaczego pieniądze nie dają im szczęścia?

Odpowiedz na to pytanie jest bardzo prosta. Ludzie popełniają ogromny błąd wydając pieniądze, które zgromadzone są na ich kontach. Brytyjscy naukowcy zauważyli że ludzie tacy mylą się w ocenie, co warto kupować, a czego nie.

Kolejny zarobiony przez nich milion oznaczałby krok w górę na skali szczęścia. Multimilioner w tym przypadku miałby być osobą wniebowziętą? Okazuje się jednak że jest inaczej. Posiadają Oni bardzo dużo pieniędzy oraz mają dostęp do wielu rzeczy, ale taka satysfakcja nie oznacza szczęścia.

Kluczowe jest doświadczenie

Jeżeli już mamy coś kupować to przede wszystkim doświadczenia zamiast rzeczy. Jest to podstawowa zasada, kiedy rozważamy, Na co wydać pieniądze. Warto więc na przykład kupić najdroższy bilet, aby spotkać się ze swoim ukochanym artystą. Dobrze jest wydać pieniądze na wycieczki najbardziej odległe zakątki naszej planety. Jeżeli mamy dużo pieniędzy Możemy również wyprawiać urodziny w Paryżu, Londynie, Barcelonie czy Rzymie oraz zapraszać tam wszystkich swoich przyjaciół, aby również im stworzyć piękne wspomnienia.

Są to tylko przykłady tego, czego możemy doświadczyć. Nie są to zwykłe zakupy w sklepie na które wydamy tysiące pieniędzy, a zostaną po nich tylko bezduszne rzeczy. Warto jest wydawać je na coś co zostanie w naszej pamięci na długo, a nawet na całe życie.

Zobacz też: http://www.challengegroup.pl/zastosuj-zasade-pareto-i-odnies-sukces/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here