5 powodów, dla których Dell Vostro to idealne komputery biurowe

Komputery Dell Vostro są chętnie wybierane do zastosowań biurowych. Zastanawiasz się, na czym polega fenomen ich popularności i czy warto na nie postawić, rozbudowując zaplecze IT w swojej firmie? Oto kilka kluczowych powodów, dla których te urządzenia amerykańskiego giganta są tak popularne na rynku biznesowym. Sprawdź je i podejmij świadomą decyzję.

  1. Dell Vostro to komputer stacjonarny

Dla jednych fakt, że Dell Vostro to komputer stacjonarny, to wada, a dla innych – zaleta. Jeżeli jednak potrzebujesz sprzętu, który będzie wykorzystywany wyłącznie w siedzibie biura, w konkretnym miejscu, PC zawsze jest lepszą opcją. Takie komputery biurowe Dell, jak wyjaśnia specjalista ze sklepu gigam.pl, dają możliwość podłączenia monitora o dowolnej rozdzielczości i zazwyczaj wykazują się niezawodną wydajnością pracy. A to argumenty, z którymi trudno jest dyskutować, gdy myśli się o wykonywaniu zadań administracyjnych i nie tylko. Dlatego komputer stacjonarny Vostro może być strzałem w dziesiątkę.

  1. Możliwość dopasowania odpowiedniej konfiguracji

Komputery Dell Vostro to niezwykle szeroka linia przygotowana przez amerykański koncern. Można w niej znaleźć zarówno bardziej ekonomiczne modele, np. z rodziny Dell Vostro 3470, jak i te o znacznie bardziej zaawansowanej konfiguracji, np. z rodziny Dell Vostro 3670. A to oznacza, że znajdziesz pomiędzy nimi zarówno proste modele, idealne do obsługi standardowych, nieobciążających programów biurowych, jak i zaawansowane, które poradzą sobie z zaawansowanym software, np. do obróbki graficznej czy projektowania CAD.

  1. Łączność Wi-Fi

Choć ta funkcja jest przypisywana laptopom, również komputer stacjonarny Vostro może połączyć się z siecią w sposób bezprzewodowy. Wbrew pozorom, jest o duże ułatwienie, które oznacza ograniczenie ilości kabli podpiętych do jednostki centralnych. Z drugiej strony, w każdym urządzeniu znajduje się standardowe gniazdo ethernetowe – przydatne zwłaszcza wówczas, gdy zależy Ci na maksymalnie stabilnym i wyjątkowo szybkim łączu, niezbędnym np. podczas wideoobsługi klientów.

  1. Swoboda upgrade’u sprzętu

W przeciwieństwie do laptopów, komputery Dell Vostro i inne modele stacjonarne zapewniają możliwość swobodnej rozbudowy i modernizacji na przestrzeni lat. Jeśli np. 2-3 latach użytkowania dojdziesz do wniosku, że Twoje urządzenie pracuje niewystarczająco wydajnie, wcale nie musisz go wymieniać na nowe. Wystarczy, że zamontujesz dodatkową kość pamięci RAM lub np. wymienisz dysk HDD na SSD. Wówczas proces modernizacji sprzętu biurowego zostanie przeprowadzony szybko, ekonomicznie oraz tak, że pracownicy nie będą musieli „przesiadać się” na nowe komputery.

  1. Bogaty zestaw złączy

Komputery Dell Vostro, poza złączami do monitora czy internetu kablowego, są wyposażone w dodatkowe gniazda, dzięki którym można je swobodnie wykorzystywać z dowolnym sprzętem biurowym. Na uwagę zasługują przede wszystkim złącza D-Sub, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, a także wejścia mikrofonowe i słuchawkowe. Te ostatnie przydają się zwłaszcza wówczas, gdy komputer jest wykorzystywany przez pracownika call centre lub kiedy komunikacja biurowa odbywa się w technologii VoIP.

Poszukując komputerów do użytku biurowego, warto dobrze przyjrzeć się możliwościom, jakie dają modele z linii Dell Vostro. Ta niezwykle rozbudowana rodzina komputerów stacjonarnych wpisuje się w potrzeby wielu firm. Aby zaś dobrać urządzenia o odpowiedniej konfiguracji, wystarczy się skonsultować z zaufanym sprzedawcą, który pomoże podjąć korzystną decyzję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here