Odnalezienie się w dzisiejszych realiach pracy i znalezienie zajęcia, które będzie tym wymarzonym, a dodatkowo dobrze płatnym jest bardzo trudne. Nawet jeśli posiadasz spore doświadczenie w danej dziedzinie, wymagania pracodawców są nieubłagane. Dodatkowe kursy, szkolenia czy konkretne uprawnienia mogą być Twoim wyróżnikiem wśród morza kandydatów. Będą też sporym atutem dla tych, którzy już pracują – nowe umiejętności często pozwalają dostać się na wyższe i lepsze stanowisko.

Kwalifikacje pożądane na rynku pracy

Jeśli przeglądnąłeś już setki ogłoszeń o pracy, z pewnością możesz stwierdzić, kogo szukają pracodawcy. Trudności ze znalezieniem pracy nie powinni mieć operatorzy koparek oraz innych specjalistycznych urządzeń używanych na budowach i halach produkcyjnych. W cenie są magazynierzy z uprawnieniami na wózki widłowe oraz osoby posiadające uprawnienia energetyczne. Jeżeli nie jesteś żadną z tych osób – nic straconego! Uzyskanie tych kwalifikacji nie jest bardzo skomplikowane, a pozwoli Ci na szybkie i zakończone sukcesem znalezienie pracy.

Szkolenia, kursy, uzyskiwanie uprawnień – jak to wygląda?

Szkolenia czy kursy zwykle pozwalają uzyskać upragnione kwalifikacje w krótkim czasie. Szkolenia oferowane przez firmę Tarbonus trwają od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, co w praktyce oznacza od jednego-dwóch dni po tydzień nauki. Podczas szkoleń równocześnie z wiedzą teoretyczną uczysz się praktyki, co pozwala na lepsze zrozumienie i nabywanie cennego doświadczenia już w trakcie trwania kursu. Dzięki temu, że kursy są krótkie często odbywają się w weekendy – to pozwala nabywać nowe uprawnienia nawet osobom aktywnym zawodowo. Koszt uczestnictwa w konkretnych szkoleniach wynosi od 370 do 4000 zł, a cena jest zależna od czasu trwania kursu oraz poziomu jego zaawansowania. Dokładny opis oferty można znaleźć na stronie internetowej www.tarbonus.pl.

Jeden kurs czy więcej?

Skuszeni wizją lepszych zarobków, wyższego wykształcenia i poszerzania możliwości rozwoju zawodowego rzucamy się na głęboką wodę i robimy kilka szkoleń na raz. Nie zawsze jest to dobry pomysł – zwłaszcza, jeśli wybrane przez nas szkolenia nakładają się na siebie. Jeśli wykonujemy kurs w pokrewnych dziedzinach uzyskując uprawnienia na np. różne rodzaje wózków widłowych lub koparek i koparko-ładowarek z pewnością podołamy zadaniu. Jednak warto mierzyć siły na zamiary i robić kursy po kolei: wówczas będziemy mieć szansę lepiej przyswoić zdobytą wiedzę.

Jakie kursy warto zrobić?

Odpowiedź jest prosta: te, po których znajdziesz pracę szybko. Do stanowisk, na które jest ciągły nabór wykwalifikowanych pracowników zaliczają się m.in. magazynier-operator wózka widłowego, operator koparki lub koparko-ładowarki oraz osoba z uprawnieniami energetycznymi.

Aby zostać operatorem wózka jezdniowego unoszącego wystarczy 13 godzin nauki teoretycznej i praktycznej. Koszt kursu to ok. 450 zł. Poświęcony czas oraz pieniądze z pewnością przyniosą zamierzony skutek – będąc zatrudnionym na tym stanowisku możesz zarobić ok. 2700 zł.
Operatorzy koparko-ładowarek są potrzebni w wielu dziedzinach: przy budowach budynków mniejszych i większych, dróg czy np. sieci wodociągowych. Uzyskanie takich kwalifikacji zajmie Ci 134 godziny, z czego większość na zajęciach praktycznych. Kosztu kursu to 1450 zł, jednak zwróci się on już po pierwszej wypłacie – miesięcznie na tym stanowisku zarabia się średnio 2800 zł.

Aby zdobyć odpowiednie uprawnienia energetyczne zapłacisz do 430 zł, a czas trwania zajęć to tylko kilka godzin. Kursy są skierowane do osób ubiegających się o nabycie lub weryfikację odpowiednich świadectw kwalifikacyjnych. Po ich uzyskaniu miesięczne zarobki mogą wynosić ok. 3400 zł.

Kursy i szkolenia zawodowe pozwolą Ci nie tylko na zwiększenie zarobków, ale także na uzyskanie mocniejszej pozycji na rynku pracy. Warto rozważyć zrobienie tego typu kursów i nie bać się już o utratę stanowiska czy problemy ze znalezieniem pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here