Fotowoltaika

W dzisiejszych czasach działania mające na celu ochronę środowiska przyrodniczego nie powinny nikogo dziwić. Jego stan bezpośrednio wpływa przecież na nasze zdrowie. Trudno obejść się chociażby bez czystego powietrza. Dlatego tak duży nacisk kładzie się obecnie na likwidację pieców, które zasilane są węglem. Zmiana sposobu ogrzewania to nasz wspólny interes. Przyszłością są odnawialne źródła energii (OZE). Jakie rodzaje urządzeń zalicza się do OZE i gdzie je nabyć?

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii, to wszystkie te, które korzystają z zasobów przyrody, jednocześnie ich nie wyczerpując. OZE nie szkodzą przyrodzie. Co zatem zalicza się do tych zasobów? Typowe źródła energii odnawialnej to słońce, woda, wiatr, energia geotermalna, produkty pochodzenia roślinnego (biomasa).

Współczesne technologie są na tyle rozwinięte, że potrafią produkować urządzenia, które w prosty sposób wykorzystują te cenne właściwości przyrody. Elektrownie wodne działają dzięki energii grawitacyjnej wody. Promieniowanie słoneczne zasila urządzenia fotowoltaiczne. Moc wiatru napędza elektrownie wiatrowe. Urządzenia geotermalne wykorzystują energię cieplną Ziemi.

Każdy z nas może w bezpieczny dla planety sposób ogrzać swoje mieszkanie lub dom. Wystarczy zainwestować w odpowiednie urządzenie. Warto podkreślić, że w naszym kraju dostępnych jest wiele opcji dofinansowania wymiany pieca. Z powodzeniem funkcjonują też firmy, które dostarczają bardzo dobrej jakości urządzenia grzewcze.

Sprzedawca nowoczesnych urządzeń grzewczych

Podczas wymiany źródła energii zależy nam, aby nowa instalacja była wydajna i posłużyła nam przez wiele lat. Warto zatem nabywać urządzenia od sprawdzonych dostawców, takich jak firma Proton. Spółka ta działa na polskim rynku od ponad trzydziestu lat. Co ciekawe, nowatorskie rozwiązania w zakresie techniki grzewczej promowała już pod koniec lat 80.

W katalogu produktów firmy Proton znajdują się następujące rodzaje instalacji:

  • zestawy solarne,
  • akcesoria do zestawów solarnych,
  • fotowoltaika,
  • kolektory płaskie.

Fotowoltaika to jeden z najważniejszych kierunków rozwoju działalności firmy. W sprzedaży są zarówno same kolektory, jak również elementy do budowy konstrukcji wspornych (kotwy dachowe, profile, elementy łączące, śruby), urządzenia do przekształcania i kontroli energii elektrycznej.

Asortyment sprzedawcy obejmuje także pompy ciepła, urządzenia do sterowania instalacjami, zasobniki i podgrzewacze wody, sprzęt do rekuperacji, wentylacji i klimatyzacji, instalacje gazowe oraz wodne. Od niedawna w sklepie dostępne są również elementy wyposażenia kuchni oraz łazienki, w tym: zlewozmywaki, wanny, kabiny prysznicowe, systemy podtynkowe, baterie umywalkowe.

Korzyści ze współpracy z firmą Proton

Oferta towarowa i usługowa firmy składa się z ok. 15 tys. pozycji asortymentu. Spółka Proton zachęca do współpracy zarówno klientów indywidualnych, przedsiębiorców i instytucje. Oferta hurtowa skierowana jest do sklepów i przedsiębiorstw z branży budowlanej, instalacyjnej i sanitarnej, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, podmiotów publicznych, biur projektowych i architektów.

Wśród korzyści współpracy można wyróżnić między innymi: szeroką ofertę produktową, stałą dostępność produktów, system szkoleń instalatorskich, atrakcyjne promocje i programy lojalnościowe, elastyczne warunki płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here