Kiedy warto skorzystać z paczki priorytetowej

Standardowe paczki zazwyczaj dochodzą do odbiorcy w zadowalającym czasie i większości osobom korzystających z usług kurierskich takie rozwiązanie wystarczy. Zdarzają się jedna sytuacje, gdy konieczne jest przyśpieszenie dostawy i zyskanie gwarancji, że paczka na pewno trafi do klienta w ustalonym terminie.

  1. Czy paczka priorytetowa musi być droga?
  2. Gdzie znaleźć najtańsze usługi kurierskie?
  3. Jak prawidłowo nadać paczkę?

Może to wynikać na przykład z przesyłania towarów o krótkiej przydatności do użycia, ważnych dokumentów lub innych rzeczy, przez których brak klient naraża się na wysokie straty.

Czy paczka priorytetowa musi być droga?

Wiele osób unika jednak takich rozwiązań, gdyż wychodzą z błędnego założenia, że paczki priorytetowe są drogie. To prawda, że niektóre firmy kurierskie wymagają dużych dopłat, aby potraktowały wskazane przesyłki priorytetowo, ale istnieją również kurierzy, którzy również w takim przypadku oferują atrakcyjne ceny. Warto więc porównać ceny firm, bo może się okazać, że przez cały czas niepotrzebnie przepłacasz nie tylko przy przesyłkach priorytetowych, ale również standardowych paczkach. Obecnie zmiana firmy kurierskiej nie zabierze ci więcej jak kilka – kilkanaście minut, szczególnie że jeżeli planujesz regularnie korzystać z oferty firmy, to możesz skontaktować się z jej pracownikami i poprosić o ofertę dopasowaną do twoich potrzeb. Wówczas skontaktuje się z tobą przedstawiciel, z którym – jeżeli oferta będzie dla ciebie atrakcyjna – będziesz mógł od razu podpisać umowę.

Gdzie znaleźć najtańsze usługi kurierskie?

Mogłoby się wydawać, że płacąc więcej za kuriera nadawca może liczyć na wyższą jakość oferowanych usług, ale najczęściej wszystkie firmy działają podobnie, dlatego szkoda przepłacać. Wybierając najtańsze przesyłki kurierskie będziesz oszczędzał na każdej przesyłce, co w przypadku firm regularnie korzystających z takich usług oraz sklepów internetowych przełoży się na ogromne oszczędności. Warto również pamiętać, że oferując klientom tańszą opcję dostawy można poprawić ich zadowolenie z dokonywania zakupów. Coraz więcej klientów kupujących towary w sklepach internetowych dokładnie sprawdza ceny i jeżeli konkurencyjny sklep zaoferuje im towar w tej samej cenie, ale z tańszą wysyłką, to najprawdopodobniej wybiorą jego ofertę. Pamiętaj więc, że zarówno zwykłą paczka jak i wspomniana paczka priorytetowa mogą być o wiele tańsze, jeżeli tylko nawiążesz współpracę z dobrym kurierem.

Jak prawidłowo nadać paczkę?

Z nadawaniem paczek nie powinieneś mieć żadnego problemu. W przypadku sklepów internetowych istnieją specjalne moduły, które usprawniają wypisywanie listów przewozowych, natomiast jeżeli wolisz samodzielnie wprowadzać adresy odbiorców, to otrzymujesz dostęp do nowoczesnej strony, gdzie łatwo wpiszesz, do kogo ma trafić przesyłka kurierska, podasz jej wymiary i wskażesz czy będzie to zwykła wysyłka czy może paczka pobraniowa priorytetowa. Chociaż towar wysyłany za pobraniem zazwyczaj nieznacznie zwiększa koszty samej wysyłki, to wiele osób woli zapłacić za zamówione rzeczy kurierowi niż płacić przed dostaniem paczki. Nie możesz więc zrezygnować z takiej opcji, bo w przeciwnym razie mógłbyś stracić wielu klientów. Dodatkowych pytań na temat kosztów związanych z poszczególnymi rodzajami paczek udzielą ci pracownicy firmy kurierskiej. Z reguły jednak im więcej paczek się wysyła, tym lepszą cenę można uzyskać. Dotyczy to paczek o różnej wadze i wymiarach. Jeżeli jednak obecnie wysyłasz tylko kilka – kilkanaście przesyłek, to z czasem – gdy już uda się zwiększyć ich ilość – zawsze będziesz miał możliwość negocjowania cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here