Medale – coraz popularniejsza forma wyróżnienia i nagrody

Wiszący na szyi medal od dawna jest symbolem zwycięstwa, sukcesu i ciężkiej pracy zainwestowanej w wynik.

Medale sportowe są obiektem pożądania dla wielu i stanowią dla bardzo wielu osób motywację, swoisty zapalnik, dzięki któremu znacznie chętniej rozpoczynają na przykład przygodę ze sportem i starają się trenować. Czy jednak medale dostają jedynie sportowcy?

Już nie tylko sport – komu wręczyć medale?

Medale dawno już przestały być kojarzone jedynie ze sportem i dziś zawiesza się je na szyjach najlepszych pracowników, prezesów firm, które osiągają sukcesy i w rozmaitych plebiscytach firmowych, gdzie chcemy uhonorować najlepszych uczestników. Również w przypadku organizowania konkursów wśród naszych pracowników będziemy mogli wybrać taki rodzaj uhonorowania najlepszych spośród nich.

Medale na uroczyste gale

Medale na uroczyste gale

Medale okolicznościowe czy też pamiątkowe statuetki doskonale nadają się również na wszelakie gale, w trakcie których będziemy honorować na przykład firmy z naszej branży za wybitne osiągnięcia lub też w przypadku gali dla pracowników naszej firmy. Wręczanie tego typu upominków i nagród stało się już punktem obowiązkowym na wielu tego rodzaju galach. Uroczyste przekazanie medali z dedykacjami jest często widziane w przypadku gal firmowych lub plebiscytów.

Jakie medale wybrać dla pracowników?

Oczywiście nie chodzi o samo tylko uhonorowanie pracownika czy kontrahenta, ale przede wszystkim trzeba również mieć na uwadze, że medale takie powinny być wykonane solidnie i być jakościowym produktem. Medale na zamówienie wydają się być w takim wypadku wyborem oczywistym. Medale takie nie tylko wieszamy na szyi tych, którzy na nie ciężko zapracowali, ale również możemy wręczyć je w eleganckim opakowaniu, które będzie samo w sobie stanowiło świetną pamiątkę na długie lata. Wybierając medale na zamówienie dla pracownika należy zadbać o to, by były one wykonane z solidnego surowca. Nie pozwalajmy sobie na to, by pamiątka szybko się zniszczyła. Powinna z dumą prezentować się znakomicie przez długie lata. Również zadbać powinniśmy o odpowiedni wzór na medalu i ewentualną dedykację. Wykonujmy takie medale na zamówienie, by nie powielać tych samych, sztampowych schematów, których jest dziś bardzo wiele.

W jakich branżach sprawdzą się medale okolicznościowe lub za osiągnięcia?

Przede wszystkim medale za osiągnięcia pozasportowe doskonale sprawdzą się w korporacjach i dużych firmach. Świetnie pasują do idei branży motoryzacyjnej, które siłą rzeczy również kojarzy się z rywalizacją. Co ciekawe jednak równie dobrze prezentują się w branżach finansowych takich jak bankowość czy ubezpieczenia. Medale pamiątkowe są również stosowane w przypadku „wysługi” pracownika w firmie. Bardzo często pojawiają się jako podziękowanie za lata pracy w jednej firmie, co często spotykane jest chociażby w przypadku urzędów i administracji państwowej. Wtedy również bardzo często wykonywane są medale na zamówienie dla najlepszych pracowników. Medale takie są również doskonałym uhonorowaniem w przypadku służb mundurowych jak chociażby wojsko czy policja.

Zasadniczo im bardziej prestiżowy zawód jest wykonywany, tym lepiej pasują do niego medale pamiątkowe, ale w rzeczywistości mogą one zostać zastosowane do praktycznie każdej branży, w której chcemy docenić pracowników. Taki upominek sprawdzi się doskonale i będzie pamiątką na wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here