Co to jest kredyt obrotowy i jak go otrzymać

Każde przedsiębiorstwo, aby dobrze funkcjonować, potrzebuje pieniędzy. Niezbędne są fundusze na zakup materiałów, wypłaty dla pracowników, zapłacenie składek i podatków. Potrzebne są pieniądze na nowe inwestycje, rozwój przedsiębiorstwa, budowę nowych obiektów, utwardzenie placu czy modernizację istniejących linii produkcyjnych.
Często firma potrzebuje także środków na bieżącą działalność. Właśnie z myślą o takich sytuacjach udzielany jest kredyt obrotowy.

Co to jest kredyt obrotowy

Tego typu produkt przeznaczony jest dla przedsiębiorców którzy już działają na rynku. Kredytu obrotowego nie można zaciągnąć na rozpoczęcie działalności. Musi być przeznaczony na bieżącą działalność firmy przy czym przedsiębiorca nie musi się tłumaczyć bankowi na co dana kwota będzie wydana. Mogą to być towary niezbędne do działalności firmy, surowce, wypłaty, spłata wierzytelności. Pieniądze wypłacane w ramach kredytu obrotowego pojawiają się na rachunku bieżącym firmy i przedsiębiorca może swobodnie dysponować takimi środkami.

Tego typu rozwiązanie traktowane jest często jako poduszka finansowe pozwalająca na utrzymanie płynności finansowej firmy. Co ciekawe, kredyt obrotowy może być udzielany na okres nawet do 5 lat i nie ma problemu by był udzielony w obcej walucie.
Przez cały okres umowy, kredyt może być wielokrotnie spłacany i zaciągany na nowo.

Jak otrzymać kredyt obrotowy

Przede wszystkim trzeba być czynnym przedsiębiorcą i zwrócić się do banku o udzielenie takiego kredytu. Ponieważ trzeba poświęcić dużo czasu na poszukanie odpowiedniej oferty i wszystkie formalności, warto skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego, którego ofertę można znaleźć między innymi pod adresem https://habzafinanse.com.pl/kredyt-obrotowy/. Wykorzystanie takiego rozwiązania nie tylko zaoszczędzi czas przedsiębiorcy. Najważniejszą zaletą jest to, że specjaliści wyszukają najlepszego rozwiązania dla firmy i przeprowadzą przez zawiłości związane z uzyskaniem kredytu.

Jakie warunki trzeba spełnić

Kredyt obrotowy uzyskać może wyłącznie przedsiębiorca. Najczęściej wymagany jest co najmniej 12-miesięczny staż firmy na rynku biznesowym. Bardzo często oczekiwane jest także to aby firma założyła rachunek w banku udzielającym kredytu. Przedsiębiorca musi również ponieść koszty udzielenia i obsługi kredytu w tym oprocentowanie, koszty rozpatrzenia wniosku, prowizję przygotowawczą i marżę.

W większości przypadków bank oczekuje także zabezpieczenia kredytu. Może to być zastaw na majątku ruchomym, hipoteka na nieruchomości albo cesja polisy ubezpieczeniowej.
Harmonogram spłat na rachunku bieżącym uzależniony jest od banku i ustalany jest indywidualnie dla każdego klienta.

Aby ułatwić sobie poruszanie się po tych wszystkich zawiłościach, przedsiębiorca powinien skorzystać z pomocy. Specjaliści od kredytów obrotowych np. https://habzafinanse.com.pl/kredyt-obrotowy/ na co dzień mają do czynienia z tego typu sprawami. Korzystając z usług pośrednika kredytowego można mieć pewność, że wybrany produkt będzie dopasowany do potrzeb a warunki kredytu będą najbardziej korzystne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here