Folia stretch w zastosowaniach domowych

0
2532

Transparentna folia stretch do pakowania i zabezpieczania kartonów lub ładunków przewożonych na paletach sprawdzi się również w wielu zastosowaniach domowych. Materiał tego typu można wykorzystać do ochrony mebli lub innych elementów domowego wyposażenia. Do zabezpieczania kartonów z odzieżą, zabawkami czy narzędziami, które chcemy przechowywać w piwnicy lub na strychu naszego domu. Oczywiście folia stretch sprawdzi się również w kuchni, przy pakowaniu mięsa, wędlin czy serów.

Przygotowanie przesyłek

Dzięki dużej wytrzymałości i odporności na rozciąganie, folia stretch znajduje szereg zastosowań przy przygotowaniu i zabezpieczaniu różnorodnych przesyłek. Folia stretch do pakowania i przygotowania paczek to ten sam produkt, którego używa się do fabrycznego zabezpieczania kartonów lub całych palet. W sprzedaży znajdziesz transparentną i barwioną wersję takiej foli. Ta pierwsza jest tańsza i będzie doskonałym wyborem, gdy zabezpieczasz produkty, który następnie umieścisz w większym kartonie lub kopercie bąbelkowej. Folia nieprzezroczysta, najczęściej czarna sprawia, że zawartość przesyłki przestaje być widoczna. Korzystnym rozwiązaniem jest zatem wykorzystanie takiej folii stretch do pakowania przedmiotów znajdujących się w oryginalnych opakowaniach. Dzięki temu kurier nie będzie wiedział, jaki produkt dostarcza.

Folia stretch w zastosowaniach kuchennych

Folia tego typu znakomicie sprawdza się przy pakowaniu wędlin i serów, a także mięsa i innych produktów żywnościowych przeznaczonych do mrożenia. Dzięki możliwości dokładnego ściśnięcia zabezpieczanego produktu odcinamy do niego dopływ tlenu, możemy również uformować go w odpowiadający naszym potrzebom kształt. Zabezpieczony w ten sposób produkt spożywczy przez dłuższy czas zachowuje swoją pierwotną świeżość, przede wszystkim nie wysycha. Folia stretch do pakowania produktów żywnościowych powinna być folią transparentną, dzięki czemu od razu widać, jaki produkt kryje się w jej wnętrzu. Pomimo tego zabezpieczone folią produkty przeznaczone do mrożenia, zwłaszcza mięso, warto dodatkowo opisać, pamiętając o zapisaniu daty mrożenia.

Oczywiście istnieje jeszcze szereg innych zastosowań dla folii stretch i pakowanie domowego wyposażenia. Dzięki niskiej cenie i unikalnym właściwościom ten specyficzny rodzaj folii powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego domu. Warto po niego sięgnąć zwłaszcza wtedy, gdy planujemy przeprowadzkę lub większy remont i chcemy w prosty sposób zabezpieczyć meble przed zabrudzeniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here