Jak wybrać antywirus dla małej firmy

Antywirus dla małej firmy, bezpieczeństwo informatyczne w małej firmie, ochrona przed wirusami w przedsiębiorstwie

Jeżeli chcemy zadbać o bezpieczeństwo informatyczne w małej firmie, powinniśmy zacząć od zakupu odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Profesjonalny antywirus pozwoli chronić urządzenia służbowe przed wszelkimi zagrożeniami czyhającymi w internecie.

Skuteczna ochrona przed wirusami w przedsiębiorstwie to także odpowiednie przeszkolenie naszych pracowników. Stosowanie dobrych praktyk i procedur zapewni, że zatrudnione przez nas osoby nie będą także podatne na telefoniczne ataki socjotechniczne oraz e-mail phishing.

Skuteczny i profesjonalny antywirus dla małej firmy

Dla wielu przedsiębiorców głównym kryterium wybory profesjonalnego antywirusa będzie jego cena. Nie należy się jednak kierować wyłącznie kosztami, gdyż ryzyko finansowe wynikające z działań przestępców lub zainfekowania serwerów jest wielokrotnie wyższe.

Z drugiej strony skuteczne oprogramowanie antywirusowe nie musi być drogie, czego dowodem są produkty marki Bitdefender. Zawierają one wiele funkcjonalności, wśród których na uwagę zasługuje ochrona poczty elektronicznej przed wirusami i phishingiem.

Niezbędna ochrona bankowości w przedsiębiorstwie

Istotną funkcją, na której obecność należy zwrócić uwagę, jest ochrona bankowości oraz płatności online. Operacje finansowe wykonywane poprzez internet są codziennością w praktycznie każdym przedsiębiorstwie. Dlatego niezbędne jest dbanie o ich bezpieczeństwo.

Warto również sprawdzić, czy interesujące nas oprogramowanie antywirusowe jest wzbogacone o zaporę ogniową, czyli firewall. Chroni on system operacyjny przed atakami przestępców, którzy mogą chcieć wykraść m.in. dane logowania do banku internetowego.

Zalety stosowania oprogramowania antywirusowego

Decyzja o stosowaniu antywirusa w małej firmie niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Jakie są zalety korzystania z programów antywirusowych?

  • Ochrona przed zainfekowaniem i zaszyfrowaniem newralgicznych danych.
  • Zapobieganie utracie ważnych plików oraz kradzieży tożsamości pracowników.
  • Zabezpieczenie przed e-mail phishingiem oraz niebezpiecznymi załącznikami.
  • Wykrywanie złośliwego oprogramowania spowalniającego pracę komputerów.
  • Minimalizacja ryzyka kradzieży danych logowania do bankowości internetowej.
  • Analiza wszelkich procesów działających w systemie i wykrywanie spyware.
  • Automatyczne skanowanie poczty elektronicznej i pobieranych z internetu plików.

Wybierając antywirus dla małej firmy, zabezpieczamy nie tylko system komputerowy, lecz również naszą działalność przed utratą danych i stratami finansowymi.

Rozważając zakup oprogramowania, warto wybierać rozwiązania komercyjne. Stosunkowo niewielka inwestycja jest gwarancją stałego wsparcia producenta. Zapewnia też dostęp do aktualizowanych baz wirusów, które są uaktualniane od kilku do kilkunastu razy dziennie.

Wybierz niezawodny antywirus do swojej firmy!

Kupując pakiet bezpieczeństwa do firmy, warto wybrać rozwiązania, które oferują zarówno ochronę komputerów stacjonarnych oraz laptopów, jak i urządzeń mobilnych (smartfonów i tabletów). W ten sposób zapewnimy kompleksowe zabezpieczenie całej infrastruktury.

Darmowe antywirusy nie zawsze działają stabilnie, często również spowalniają działanie systemu operacyjnego. Dlatego warto wybrać sprawdzone rozwiązania, takie jak profesjonalne i tanie oprogramowanie antywirusowe dostarczane przez Bitdefender.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here