Przyjazne pojemniki

Przedsiębiorstwo przemysłowe Schoeller Allibert od blisko 60 lat znane jest w całej Europie z produkcji wytrzymałych i konkurencyjnych cenowo pojemników i skrzyń plastikowych. Przedsiębiorstwo to nie spoczęło jednak na laurach i dba o swoją renomę wprowadzając wiele nowych i ambitnych pod względem innowacyjności produktów. Jednym z nich jest pojemnik Big Box, którego charakterystyka została przedstawiona w poniższym artykule.

Dla kogo stworzono pojemnik Big Box

Plastikowe skrzynie bix box to produkt zaprojektowany i stworzony dla przemysłu i handlu w celu usprawnienia procesów wielkogabarytowej dystrybucji w systemach automatycznych pojemników i palet. Pojemniki tego typu dedykowane są więc takim branżom jak producenci i przetwórcy żywności, firmy logistyczne i transportowe, duże firmy przemysłu lekkiego czy też handel wielkopowierzchniowy.

W każdym z wymienionych podtypów przemysłu pojemnik bix box sprawdza się jako doskonałe i wytrzymałe narzędzie uporządkowania pracy i transportu. Mimo dużego popytu na już istniejącą konstrukcję, firma wdraża innowacje wprowadzając na przykład szczelną pokrywę do omawianego pojemnika. Dzięki temu zaistniała możliwość wykorzystania takiego specjalistycznego modelu pojemnika Big Box z pokrywą do transportu przemysłowych odpadów niebezpiecznych takich jak baterie czy akumulatory.

Skrzyniopalety bix box – parametry i materiały

Skrzyniopalety bix box to skrzynie wykonane z wysokiej jakości plastiku, konkretnie zagęszczonego polietylenu noszącego popularną nazwę HDPE. Ten materiał jest bezpieczny w kontakcie z żywnością i nie przenosi na nią szkodliwych toksyn. Ponadto pojemniki te są łatwe w recyklingu i po przetopie powstają z nich ponownie nowe pojemniki. Proces produkcji i użytkowania skrzyniopalet tego typu nie zanieczyszcza więc środowiska i jest wzorem dla innych przedsiębiorstw jak produkować w zgodzie z naturą.

Parametry pojemnika Big Box pozostają standaryzowane. Wymiary to 1200 mm długości na 1000 mm szerokości i wysokość 790 mm, waga własna pojemnika to zaś 46,5 kg. Udźwig pojedynczej skrzyni przy tych wymiarach to 500 kg. Udźwig statyczny połączonej w transporcie paczki skrzyń wynosi zaś aż 4500 kg co jest niespotykaną wartością w innych pojemnikach tego typu. Pojemność użytkowa modelu w klasycznej wersji wynosi 620 litrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here