Sprawdzone metody na pozyskiwanie wiedzy o inwestowaniu

Aby mieć realne szanse na wypracowanie zysków z inwestowania na giełdzie potrzeba trzech rzeczy: wiedzy, umiejętności i czasu. To doświadczenie, które jest sumą tych trzech składników sprawia, że jesteśmy coraz lepsi w inwestowaniu. Jeśli jesteśmy na początku tej drogi, warto zacząć od wiedzy. Poniżej podpowiadamy kilka wartościowych źródeł gdzie jej szukać.

Gdzie szukać wiedzy o inwestowaniu

Pierwsze źródło jakie rekomendujemy wydaje się tak oczywiste, że wielu o nim zapomniało – to książki. O inwestowaniu napisano kilka całkiem niezłych pozycji, zarówno po polsku jak i po angielsku. Zawierają one z reguły sprawdzoną i przetrenowaną przez autorów wiedzę – warto więc po nie sięgać.

Czytać można też blogi dotyczące giełdy, raporty analizujące daną branżę, a nawet raporty roczne samych spółek w jakie chcemy inwestować. Ciekawe rekomendacje blogów znajdziecie w tym artykule, podobnie jak inne wartościowe inspiracja gdzie szukać wiedzy dotyczącej inwestowania.

Jak zdobyć praktykę w inwestowaniu

Sama wiedza jednak nie wystarczy. Z pewnością trzeba ją praktykować. Zacznijmy od wyboru platformy do inwestowania, jaka najlepiej będzie odpowiadać naszym potrzebom. Saxo Bank, to jedno z takich rozwiązań, dowiedź się więcej tutaj jakie rozwiązania oferuje szczególnie początkującym inwestorom.

Wśród ciekawych opcji warto zwrócić uwagę na tzw. konto demo. To właśnie element gdzie można najlepiej i bez ryzyka praktykować wiedzę zdobytą z wcześniejszych lektur o inwestowaniu. Pozwala oswoić się z ryzykiem, przetrenować różne strategie inwestycyjne czy wypróbować różne narzędzia i analizy jakie oferuje sama platforma.

Metody podnoszenia umiejętności inwestycyjnych

Nauka inwestowanie to nie jest nigdy zamknięty proces. Swoją wiedzę powinniśmy ciągle podnosić. Oczywiście im dłużej kupujemy i sprzedajemy aktywa tym nasze umiejętności będą rosnąć, ale sama praktyka nie wystarczy. Na tym etapie dla nie co bardziej zaawansowanych inwestorów rekomendujemy udział w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach, seminariach czy webinarach poświęconych inwestowaniu. Wiele z nich organizują organizacje branżowe czy też np. sama giełda papierów wartościowych.

Cenne będą też rozmowy, spotkania i wymiana doświadczeń z innymi inwestorami. Szczególnie tymi, którzy operują na podobnych rynkach czy branżach jak my. Z łatwością spotkamy ich na konferencjach poświęconych inwestowaniu lub na innych branżowych wydarzeniach. W końcu możemy rozważyć zdobycie certyfikatów zawodowych związanych z inwestowanie. Będą one usystematyzowaniem i potwierdzeniem naszej wiedzy. Dodatkową dadzą też możliwość pracy na rynku finansowym w określonych zawodach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here