Powody, dla których warto zostać doradcą serwisowym BMW

Czasem można spotkać się z opinią, zgodnie z którą doradca serwisowy oraz pracownik ds. sprzedaży samochodów w salonie dealerskim to terminy, które odnoszą się do pracowników zatrudnionych na tym samym stanowisku. Tymczasem, rozumie się przez to dwie różne profesje – przykładowo, w przypadku BMW, kariera na tych stanowiskach będzie przebiegała w różny sposób. Łączy je jedno, czyli powody, dla których warto zatrudnić się w BMW jako doradca serwisu.

Praca w BMW. Czym zajmuje się doradca serwisu?

Konsultant ds. sprzedaży zajmuje się prezentacją pojazdów dostępnych w asortymencie salonu samochodowego w celu finalizacji transakcji. Jego zadaniem jest zbadania potrzeb klienta, następnie zaś dobór odpowiedniego rozwiązania. Taki stan rzeczy oznacza, że doradca samochodowy to stanowisko typowo sprzedażowe.

Z kolei doradca serwisu to specjalista, który zajmuje się obsługą klienta z naciskiem na proces posprzedażowy. Jest to czasem niedoceniany, ale w gruncie rzeczy bardzo ważny obszar działalności firm z branży motoryzacyjnej – jakość obsługi posprzedażowej w dużym stopniu decyduje o tym, czy klient odwiedzi salon sprzedaży również w przyszłości.

BMW kariera – zadania doradcy serwisowego

Do zadań doradcy serwisowego należy między innymi:

  • obsługa posprzedażowa w zakresie reklamacji i napraw gwarancyjnych,
  • informowanie klienta o działaniach serwisowych, jakie muszą zostać podjęte, by auto mogło dalej sprawnie działać.

Oprócz tego doradca serwisowy oferuje klientom części zamienne, akcesoria do samochodów itp. Jak już wspomniano, nie jest to jednak typowy sprzedawca w salonie samochodowym.

BMW kariera. Serwisowy doradca – jakie kompetencje powinien posiadać?

W przypadku BMW, praca u Dealera samochodowego na stanowisku doradcy serwisowego wymaga m.in. takich kompetencji jak: dobrze rozwinięte kompetencje interpersonalne, umiejętność obsługi pakietu Office, prawo jazdy kat. B. Oprócz tego ważna jest również znajomość branży samochodowej – praca w motoryzacji wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy na temat aut.

BMW kariera. Dlaczego warto zatrudnić się jako doradca serwisowy?

Praca u Dealera samochodowego globalnej marki to od dziesięcioleci chętnie wybierana ścieżka zawodowa. W przypadku BMW, kariera na stanowisku doradcy serwisowego daje m.in. następujące korzyści:

  • stabilne zatrudnienie oraz przejrzyste warunki współpracy,
  • perspektywiczna praca – jest to możliwe między innymi dzięki temu, że pracownicy na stanowisku doradcy serwisowego regularnie odbywają szkolenia zawodowe, które pozwalają na rozwój branżowych kompetencji zawodowych. Po zakończeniu cyklu szkoleń pracownik uzyskuje certyfikat Doradcy Serwisowego BMW,
  • wynagrodzenie składające się z płacy zasadniczej oraz premii uzależnionych od osiągniętych w danym okresie wyników,
  • prestiż – praca w globalnej marce, jaką jest bez wątpienia BMW, to wpis w CV, który z przyszłością docenią przyszli potencjalni pracodawcy,

Wszystkie te powody sprawiają, że praca w motoryzacji w firmie BMW jest postrzegana jako atrakcyjne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here