Masaż to zabieg terapeutyczny i relaksacyjny znany od czasów starożytnych. Wykonany prawidłowo pomaga zlikwidować ból, skurcze, poprawia ukrwienie, samopoczucie i ogólnie bardzo pozytywnie wpływa na stan ciała i umysłu. Wiele osób poszukuje dobrego masażysty, wiele jest również miejsc, gdzie chętnie zatrudnia się dobrych fachowców w tej dziedzinie. Wszystko to sprawia, że masażysta to bardzo poszukiwany specjalista, a sam zawód daje duże możliwości rozwoju, samorealizacji, oferuje również atrakcyjne zarobki. Czy zatem technik masażu to zawód marzenie?

Szkoła masażu, czyli czego można się nauczyć?

Masaż to bardzo rozległa dziedzina. Samych rodzajów jest kilkadziesiąt, a dodatkowo niektóre dzielą się jeszcze na różne techniki, które wykonuje się w inny sposób i inaczej również oddziałują na ciało masowanej osoby. To wszystko sprawia, że po pierwsze masażysta ma bardzo szeroki wachlarz możliwości przy wyborze swojej specjalizacji, a po drugie ma też bardzo dużo możliwości rozwoju – nauki nowych technik czy doskonaleniu wiedzy z technik już znanych. Dzięki chęci do ciągłej nauki i podnoszenia swoich kwalifikacji masażysta nie powinien mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia lub pozyskaniem nowych klientów, jeśli zdecyduje się na otworzenie własnej działalności gospodarczej.

Podstawowy kurs w studium masażu lub podobnej szkole najczęściej obejmuje naukę masażu leczniczego i terapeutycznego. Jest to niezbędne, bo dzięki temu poznaje się najważniejsze informacje z ludzkiej anatomii, dzięki którym można później uczyć się innych technik i rodzajów masażu, a następnie oferować je klientom i pacjentom z pełnym przekonaniem, że są one bezpieczne dla ich zdrowia i nie grożą żadnymi urazami.

Praca po studium masażu, czyli gdzie masażysta może znaleźć pracę?

Miejsc, w których technik masażu może znaleźć prace jest zaskakująco dużo. Zawód ten jest od razu kojarzony z miejscami takimi jak gabinety fizjoterapii, gabinety odnowy biologicznej czy uzdrowiska. Pracując w takich miejscach najczęściej będzie pomagało się pacjentom wrócić do zdrowia po przebytych urazach lub chorobach. Masażysta może liczyć na zatrudnienie również w szpitalach, przychodniach i prywatnych placówkach medycznych. Coraz więcej lekarzy zaleca bowiem masaż jako skuteczną i bezinwazyjną formę terapii.

Na tym jednak nie kończą się możliwości. Warto pamiętać, że masaż ma nie tylko właściwości lecznicze, ale również relaksacyjne. W związku z tym z usług masażystów chętnie korzystają placówki takie jak hotele, ośrodki SPA, kluby fitness, siłownie czy kluby sportowe. Masażysta w takich miejscach ma przede wszystkim za zadanie sprawić, że gość lub klient poczuje się zrelaksowany, odprężony, a jego napięcie i stres znikną.

Nic nie stoi na przeszkodzie również, aby po szkole masażu rozpocząć własną działalność gospodarczą. Wiele osób obawia się tego, bo uważa, że wymaga to dużych inwestycji. Okazuje się jednak, że aby zacząć własną praktykę jako masażysta nie trzeba otwierać od razu dobrze wyposażonego gabinetu. Wystarczy kupić lekkie przenośne łóżko do masażu i oferować swoje usługi w domach klientów. Dla wielu osób, które potrzebują masażu jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które wolą zdecydowanie bardziej od wizyty w nawet najnowocześniejszym, ale oddalonym gabinecie.

Jak wybrać studium masażu, czyli gdzie uczyć się zawodu masażysty?

Miejsc, gdzie można uczyć się masażu jest naprawdę wiele, ale nie oznacza to, że każda placówka oferuje edukację na tym samym poziomie. Jeśli zaczyna się naukę od samych podstaw warto skorzystać z placówki edukacyjnej, która pozwoli uzyskać tytuł technika masażysty, a także zdobyć dyplom Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzięki temu ma się pewność, że kwalifikacje zawodowe poświadczone są tytułem i dyplomem uznawanym przez wszystkie instytucje i firmy. Przykład oferty, która proponuje zarówno uzyskanie tytułu zawodowego, jak i wartościowego dyplomu można znaleźć w linku – https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-medyczne/technik-masazysta.

Warto zwrócić uwagę również na program nauczania. Najważniejsze są oczywiście kwestie związane z teorią i techniką masażu, ale istotne są również takie zagadnienia jak podstawy przedsiębiorczości, ważne szczególnie dla osób, które chcą otworzyć własną działalność, a nawet podstawowe informacje z zakresu psychologii, bo w końcu pacjenci, z którymi przyjdzie pracować mogą być bardzo różni.

Technik masażysta – zawód marzenie? Może takim być!

Technik masażysta może być bardzo atrakcyjnym zawodem. Wpływa na to kilka czynników. Przede wszystkim możliwość znalezienia pracy w wielu różnych miejscach i placówkach – zarówno prywatnych, jak i publicznych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby jako technik masażysta otworzyć własną działalność gospodarczą. Dodatkowo masaż jest bardzo rozległą dziedziną, a co za tym idzie cały czas można się w niej rozwijać – poznawać nowe techniki i doskonalić te już znane, więc nie ma mowy o stagnacji czy monotonii w pracy. Jest to również praca z ludźmi i dla ludzi, więc jest to idealne zajęcie, dla kogoś kto chce czuć, że jego praca jest naprawdę przydatna i potrzebna. Czy technik masażysta może być zawodem marzeń? Każdy musi sam poszukać odpowiedzi na to pytanie, ale bez wątpliwości można powiedzieć, że ma wszystkie cechy, które sprawiają, że może stać się takim zawodem.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here