Edukacja 250 m pod ziemią w najstarszej w Polsce, Kopalni Soli Bochnia

0
1994

Najstarsza nauczycielka

40 km na wschód od Krakowa, w malowniczo położonej Bochni znajduje się najstarsza w Polsce kopalnia soli kamiennej, Kopalnia Soli Bochnia. To blisko 800 letnie, niezwykłe miejsce jest jednym z nielicznych naocznych świadków historii Polski, rozwoju górnictwa, przemysłu i handlu. Kopalnia jest dziś łącznikiem między przeszłością a teraźniejszością i chyba w żadnym innym miejscu nie widać jak te dwie rozbieżności spotykają się i uzupełniają.

Nauka przez zabawę, 250 m pod ziemią

Szukając pomysłu na ciekawe wycieczki szkolne, organizując czas na koloniach, zimowiskach ale również zielonych szkołach, warto sięgnąć do bogactwa oferty bocheńskiej kopalni. W trosce o edukację dzieci przedszkolnych i szkolnych opracowano kilka wariantów ścieżek edukacyjnych i pobytów integracyjnych . Naturalny proces poznawczy dzieci, ich chęć do włączania się w dyskusję, do tworzenia nowych historii i odkrywania nieznanych dziedzin, został wykorzystany w programach ścieżek edukacyjnych. Programy powstały w celu pobudzenia rozwoju procesów poznawczych dzieci, zwiększenia ich zaangażowania, a co za tym idzie przekazania im jak największej ilości wiedzy praktycznej w formie zabawy.

kopalnia bochnia

Podróż przez solne korytarze i komory dostarcza dzieciom wielu nieznanych dotąd wrażeń, uczy szacunku do ciężkiej pracy, pozwala poznać wiele zjawisk przyrodniczych oraz ciekawostek geologicznych.

Zabawa dzięki nauce

Bocheńska kopalnia to przede wszystkim skarbnica wielu niespotykanych na powierzchni atrakcji:

Zjazd windą górniczą do podziemi kopalni, ekspozycja multimedialna dostępna podczas zwiedzania kopalni, boisko sportowe, podziemna przeprawa łodzią, czy wreszcie najdłuższa 140 m zjeżdżalnia, to atrakcje które powstawały przez adaptację miejsc pracy górników, z wykorzystaniem wielu dziedzin nauki i techniki. Fizyka, chemia, geologia, geografia i wreszcie historia … z tak uzupełnionym wiedzą, szkolnym plecakiem wyjedzie z tego miejsca każdy uczeń, a nawet przedszkolak. Wiedza przekazana w łatwy, naturalny sposób, w otoczeniu niezwykle ciekawych solnych wyrobisk, pozostanie na długi czas w pamięci każdego dziecka.

Kopalnia Soli Bochnia

Oferta edukacyjna kopalni:

Zwiedzanie trasy turystycznej z multimediami

Pobyt nocny połączony ze zwiedzaniem trasy multimedialnej

Tematyczne ścieżki edukacyjne dostosowane do kategorii wiekowej dzieci

Pobyty integracyjne

Zabawy okolicznościowe

Odwiedź stronę internetową kopalni: www.kopalnia-bochnia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here