Kosmiczne aranżacje – poznaj nieziemskie fototapety

Codzienność sprawia, że mocno stąpamy po ziemi – mamy tyle pracy i obowiązków, że zostaje nam niewiele czasu na relaks, marzenia i beztroskie nic nie robienie. Nasz dom powinien być jednak takim miejscem, gdzie możemy odpocząć w sprzyjających warunkach i nabrać odpowiedniej perspektywy do życia. W tym celu potrzebna nam będzie odpowiednia aranżacja wnętrza!

Nabranie dystansu do codzienności może być kluczowe, byśmy zaczęli inaczej patrzeć na drobne i nieistotne sprawy, które czasami za bardzo nas przytłaczają. Przypomnijmy sobie, że jesteśmy częścią ogromnego wszechświata, a z tej perspektywy łatwiej nam będzie sobie uświadomić, że nie wszystkim warto się przejmować. Co zrobić, by stale o tym pamiętać? Umieśćmy na ścianie w naszym salonie i sypialni odpowiednie fototapety. Kosmos pełen wirujących galaktyk, barwnych mgławic i świecących punkcików gwiazd odmieni nie tylko nasz dotychczasowy wystrój. Wpłynie również na nasz nastrój i samopoczucie. Czy taka dekoracja nie jest rozwiązaniem tylko do pokoju dziecka czy nastolatka? Nie i zaraz się o tym przekonamy!

Barwna mgławica w salonie

Najczęstsze ścienne motywy dekoracyjne, po jakie się sięga, to albo kwiatowe wzory, albo geometryczne desenie, albo malownicze pejzaże. Naszą propozycję można zaliczyć do trzeciego rozwiązania, choć jest ono nieco nietypowe. Warto natomiast podkreślić, że to właśnie oryginalne ozdoby sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru i niepowtarzalnej jakości. Co więc chcemy zaproponować do dekoracji salonu? Nieziemskie fototapety! Kosmos to miejsce, a może raczej przestrzeń, w której znajduje się wiele zapierających dech w piersiach obiektów i zjawisk. Każde z nich doskonale nadaje się do tego, by odmieniły wygląd dziennego pokoju. Wyobraźmy sobie, że z naszego pokoju widać będzie barwną mgławicę, która mieni się najprzeróżniejszymi kolorami. Taki kosmiczny krajobraz sprawi, że nasz salon stanie się naszą własną oazą spokoju oderwaną od codziennych trosk.  W związku z tym, że taki wzór jest bardzo wyrazisty, pozwólmy mu grać pierwsze skrzypce w pomieszczeniu, by z niczym nie musiał konkurować o uwagę.

Kosmiczny pejzaż w sypialni

Kosmiczny pejzaż w sypialni

https://myloview.pl/fototapety/wg-kategorii/kosmos/

Sny, które pojawiają się w naszych głowach, mogą być niezwykle piękne i bajeczne. Z pewnością wielu z nas w nich latało, mogło oddychać pod wodą lub podziwiało zapierające dech w piersiach widoki. Do tego pomieszczenia chcemy więc wprowadzić taki widok, który będzie nie tylko efektowny, ale także nieco odrealniony, by idealnie pasował do miejsca, w którymi śnimy o niestworzonych rzeczach. Co będzie przedstawiać taka fototapeta? Kosmos do sypialni niech stanie się biletem do całkiem innej rzeczywistości. Poczujmy się dzięki takiej dekoracji jak mieszkańcy innej galaktyki, skąd można podziwiać olbrzymie planety okolone pierścieniami, jakby były dosłownie na wyciągnięcie naszej ręki. Ciekawym pomysłem jest także nieziemski krajobraz, na którym doskonale widać na granatowym niebie Drogę Mleczną w całej swej okazałości. Wzorów do wyboru jest naprawdę wiele, dlatego puśćmy wodze naszej fantazji!

Gwiaździsta noc w pokoju dziecka

Gwiaździsta noc w pokoju dziecka

https://myloview.pl/

Przejdziemy teraz do dziecięcej aranżacji, bo tutaj także doskonale sprawdzą się nieziemskie widoki. Wybór konkretnego wzoru ściennej dekoracji warto dopasować do wieku szkraba. Zobaczmy więc, co mogą przedstawiać takie fototapety. Kosmos dla dzieci jest niezwykłym miejscem – z pewnością jeszcze bardziej magicznym niż dla nas dorosłych. Jeśli więc nasza latorośl jest nim zainteresowana, możemy umieścić na ścianie deseń składający z rozmaitych planet, księżyców, rakiet i komet. Pastelowe ciała niebieskie na białym tle na pewno nie przytłoczą pokoju malucha. Innym rozwiązaniem są bajkowe kompozycje z naszym Układem Słonecznym, dzięki któremu chodzący już do szkoły szkrab dowie się, jak nazywają się poszczególne planety. Kto wie, być może uśmiechający się Jowisz czy Saturn rozbudzą w dziecku pasję do astronomii? Bardzo efektownym rozwiązaniem będzie również wzór z gwieździstym niebem umieszczony nie na ścianie, lecz na suficie!

Astronauta w pokoju nastolatka

Astronauta w pokoju nastolatka

Przyjrzyjmy się jeszcze aranżacyjnym pomysłom, dzięki którym odmienimy młodzieżowy pokój. W przypadku tego pomieszczenia mamy dwie propozycje. Pierwszą są wzory, które prezentują prawdziwe mgławice, galaktyki czy czarne dziury. Kosmiczne widoki dokładne jak na zdjęciach NASA to świetne rozwiązanie dla kogoś, kto fascynuje się kosmosem, astrofizyką czy astronomią. Taka dekoracja przestanie bowiem być tylko ozdobą, a stanie się elementem dopasowanym do pasji nastolatka, który będzie go zachęcał do pogłębiania swoich zainteresowań. Drugi pomysł spodoba się natomiast miłośnikom filmów science-fiction, których akcja toczy się w odległych częściach wszechświata. Umieśćmy na ścianie kosmiczny pejzaż, którego częścią będzie ubrany w specjalistyczny skafander astronauta, eksplorujący całkiem nowy teren. Ilustracja lub komputerowa grafika okażą się strzałem w dziesiątkę do młodzieżowej aranżacji.

Wystrój wnętrz nie lubi nudy, sięgajmy więc odważnie po rozwiązania, które zagwarantują nam nieziemską aranżację. Kosmiczne fototapety to najprostsza droga do stylizacji, w której oderwiemy się od przyziemnych spraw i pozwolimy swojemu umysłowi odpocząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here