fototapeta miasto

Miasta od najdawniejszych czasów pełniły znaczącą funkcję w życiu społeczeństw. Już w starożytności istniały miasta – państwa, które były ośrodkami władzy i kultury, z czasem stawały się atrakcją turystyczną. Kształtowanie się cywilizacji miejskiej zostało zapoczątkowane w najwcześniejszych stadiach powstawania kultury człowieka, co miało miejsce około 2500 lat p.n.e. w Indiach. Już wówczas istniały osady zamieszkiwane nawet przez 25 tysięcy ludzi, trudno się zatem dziwić, że i współcześnie miasto cieszy się ogromnym zainteresowaniem, oferuje przecież wiele atrakcji, w tym architektonicznych oraz możliwość rozwoju. Jednak nie wszyscy fani urbanistyki mają możliwość mieszkania w mieście, dla nich namiastką metropolii może być fototapeta. Miasta na fototapetach mają różne oblicza i to czyni je niezwykle atrakcyjnymi.

Nowoczesne miasto w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne miasto w nowoczesnym wnętrzu

https://redro.pl/fototapety/tematy/miasta/

Fototapeta miasta to zawsze świetny i niedrogi sposób na dokonanie zmian w aranżacji pokoju. W zależności od wizerunku miasta, tego typu ozdoba może podkreślić wielkomiejski charakter mieszkania, dodać mu przytulności, a nawet powiększyć zbyt małe pomieszczenie. Oczywiście fototapetę należy dobrać do panującego w mieszkaniu stylu. Miasto kojarzy się w sposób naturalny ze stylem nowoczesnym, czyli takim, w którym na pierwszym miejscu stawiamy komfort, wygodę i funkcjonalność. Dominuje tutaj prostota, geometryczne formy i otwarte przestrzenie bez wyraźnego podziału. Otwarte przestrzenie stwarzają doskonałą możliwość do zastosowania fototapety. Opcje są dwie, albo potraktujemy fototapetę miasto jako element kontrastujący z pomieszczeniem, albo wręcz przeciwnie – podkreśli ona surowość stylu i wielkomiejski charakter pomieszczenia. W pierwszym przypadku zastosujmy fototapetę prezentująca retro uliczkę, wąską, otoczoną kamienicami w starym stylu, z kawiarnianymi stolikami i pnączami bujnej zieleni.  Taka fototapeta złagodzi nieco surowy charakter nowoczesnego wnętrza i powiększy je optycznie. Jeśli chcemy podkreślić wielkomiejski charakter naszego mieszkania, zastosujmy tapetę z nowoczesnymi wieżowcami Londynu. Oryginalny kształt trapezu i rakiety oraz wysokość budynków jednoznacznie wskażą na zainteresowania i preferencje mieszkańców.

Loft w mieście, fototapeta panorama miasta w lofcie

Loft w mieście

https://redro.pl/

Jak wiadomo, ojczyzną loftu są Stany Zjednoczone. Pierwotnie mieszkania w takim stylu były to po prostu opuszczone hale fabryczne przystosowane do zamieszkania przez pomysłowych właściciel. Brakowało w nich ścianek działowych, zamiast sufitu miały belki konstrukcyjne, rury, elementy maszyn czy po prostu dach. Były atrakcyjne, bo tanie. Dzisiaj na takie mieszkanie usytuowane w centrum miasta w starej, zrewitalizowanej kamienicy mogą sobie pozwolić raczej ci z zasobniejszym portfelem. Lofty w naturalny sposób kojarzą się z wielkimi miastami, nic więc dziwnego, że w takim wnętrzu znakomicie sprawdzi się fototapeta miasta. Czarno-białe zdjęcie Wieży Eiffla z jedynym kolorowym elementem – czerwonym samochodem będzie naturalnym dopełnieniem loftowej aranżacji. Wieża Eiffla to tony stali, a stal to jeden z wyróżników stylu loftowego, zatem taka fototapeta jeszcze bardziej podkreśli surowość aranżacji. Ci, którzy jeszcze bardziej chcieliby podkreślić związek loftu z przemysłem, mogą pójść o krok dalej i ozdobić mieszkanie fototapetą prezentująca graficzny obraz zaplecza przemysłu ciężkiego. Fototapeta utrzymana w czarnym i beżowym kolorze korespondować będzie z typowymi dla loftu barwami, pomarańczowe słońce nawiązywać będzie natomiast do stosowanej w loftach miedzi.

Stare miasto na fototapecie i pokój z epoki- dobrana para

Styl vintage pochodzi z Francji i początkowo nazwa ta odnosiła się do wina. Styl ten preferuje meble i dodatki sprzed lat lub – jeśli kogoś nie stać na oryginalne przedmioty – postarzone elementy wyposażenia i bibeloty. We wnętrzach vintage często pojawiają się tkaniny z kwiatami i fototapety wyglądające jak stare i popękane. Znakomitym pomysłem będzie zatem ozdobienie wnętrza fototapetą przedstawiającą małą uliczkę na Montmartre w Paryżu wykonaną w czarno – białych kolorach lub w sepii. Tajemnicze stare schodki, romantyczne latarnia i długa, wąska uliczka ginąca gdzieś w oddali nie tylko podkreślą klimat pomieszczenia, ale także optycznie je wydłużą. Inną opcją nawiązującą do kwiatowych elementów umieszczonych na obiciach kanap lub dekoracyjnych poduchach będzie naklejenie w przedpokoju w stylu vintage fototapety prezentującej śródziemnomorski styl budownictwa. Stary mur z maleńkim balkonem i kaskadą różowych kwiatów wygląda jak żywcem przeniesiony z dramatu Szekspira, wystarczy postawić pod ścianą stylową ławę i efekt będzie imponujący.

Tapeta miasto ze względu na mnogość tematów jest bardzo atrakcyjną formą dekorowania domu. Wśród niezliczonej ilości wzorów każdy znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here