Praktyki zawodowe “praktycznie”

Nieustannie zastanawiasz się czy zawód, który wybrałeś jest dla Ciebie? Boisz się dnia w którym będziesz miał bezpośrednią styczność z klientem? Spokojnie! Na szczęście są szkoły policealne w których oprócz teorii kładziony jest nacisk na praktykę. Nic bardziej nie pomoże zrozumieć i poznać przekazanej dotychczas przez wykładowców wiedzy jak ćwiczenia oraz bezpośredni kontakt z klientem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę dlatego w GoWork.eu bardzo zależy nam na tym abyście mogli zmierzyć się z rzeczywistością jeszcze przed ukończeniem nauki w naszej szkole.

Czym właściwie są praktyki zawodowe?

Praktyki zawodowe mają na celu przygotowanie do zawodu, jednak niestety nie zawsze szkoły posiadają odpowiednie zaplecze oraz współpracują z zewnętrznymi podmiotami by móc zapewnić pomoc w tym zakresie. W naszej szkole policealnej zarówno na miejscu jak i w miejscach z którymi pracujemy na co dzień, doświadczysz praktycznej strony wybranego zawodu. Jest to także ogromna szansa by zdobyć pierwsze miejsce pracy na mapie swojej kariery zawodowej.

Kto może skorzystać z praktyk?

W przypadku szkoły zawodowej i techników odbycie praktyk zawodowych jest obowiązkowe aby móc kontynuować naukę. Na studiach również bywają koniecznością jednak ich czas jest znacznie krótszy w porównaniu ze stażem szkół zawodowych bądź techników. Jeśli jednak nie jest obecnie uczniem szkoły policealnej lub technikum zawodowego, nic straconego. Wielu przedsiębiorców coraz częściej korzysta z możliwości “zatrudnienia” praktykanta. Współpraca taka może odbywać się zarówno bezpłatnie jak i płatnie. Warunki w tym wypadku “dyktuje” właściciel firmy.

Możliwa jest po podpisaniu umowy o praktyki zawodowe, umowy o praktykę wakacyjną, umowy cywilnoprawnej lub na zasadach wolontariatu.

Jak praktyki wyglądają w “praktyce”?

Szkoła policealna w Warszawie https://policealna.gowork.eu przedstawia listę firm oraz przedsiębiorstw, z którymi współpracuje i do których bez problemu możecie się zgłosić. Może się też zdarzyć tak, że dana placówka edukacyjna narzuca miejsce odbycia praktyk zawodowych.

Czym jest dziennik praktyki zawodowej?

Rozpoczynając praktyki równolegle niezbędny jest dziennik – dokument formalny dzięki któremu szkoła policealna będzie miała szansę zweryfikować przebieg oraz postępy ucznia w danej firmie. Oprócz dziennika niezbędne będzie także sprawozdanie z praktyk zawodowych. Nie martwcie się – wszystko zostanie Wam odpowiednio przedstawione i wyjaśnione.

Jakie są korzyści z praktyk zawodowych?

Plusy praktyk docenią zarówno uczniowie jak i przyszli pracodawcy. Dla uczniów szkół policealnych https://policealna.gowork.eu to odpowiedni czas by od “zaplecza” poznać zawód. Sprawdzić swoje siły i pomysły. Dla pracodawcy to potencjalny, nowy pracownik, który wniesie odrobinę świeżości do zespołu. Fakt odbycia praktyk zawodowych można a nawet trzeba umieścić w swoim CV. Dodatkowo dzięki tym spotkaniom będziecie mieli szansę zbudować odpowiednią sieć kontaktów.

Tekst sponsorowany: Szkoła Policealna w Warszawie GoWork.eu – policealna.gowork.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here