Transport międzynarodowy – obniżanie kosztów

Zależy Ci na wysyłce paczki dla kogoś z rodziny, kto ciężko pracuje z dala od rodziny? Twoi klienci również korzystają z usług i produktów w innych krajach, a Ty nie chcesz obciążać ich za transport międzynarodowy? Warto zastanowić się nad możliwościami, które zminimalizują koszty wysyłki.

Jakie są dostępne możliwości? Który z nich zapewni bezpieczeństwo, najniższą cenę i najszybsze dostarczenie przesyłki? Odpowiedź na to pytanie może przyprawić o ból głowy, lecz jeśli skorzystacie z naszego doświadczenia, które chętnie przedstawimy w dalszej części materiału, dużo łatwiej wybierzecie najlepszy transport międzynarodowy dla swoich paczek, listów i przesyłek.

Gdzie i jak szybko? Ogromna różnica w cenie

Chociaż nie wydaje się to normalne, to w pozostałych krajach może znajdować się oddział tej samej firmy kurierskiej, a Twoja paczka będzie szła wiele dni lub nawet tygodni, by finalnie za wysyłkę trzeba było zapłacić kilkadziesiąt lub kilkaset złotych. Czy taki transport międzynarodowy jest wystarczająco zadowalający dla potencjalnych klientów? Bez dwóch zdań pozostawia on wiele do życzenia. Cena rośnie automatycznie, gdy przewoźnik przejedzie przez granicę dwóch państw – nawet jeśli dotyczy ona krajów Unii Europejskiej.

Jeśli przesyłka wysyłana jest przykładowo do Stanów Zjednoczonych, automatycznie jej cena rośnie do bardzo wysokich wartości. W przypadku błyskawicznych priorytetów jest to zrozumiałe, gdyż musi zostać ona przetransportowana drogą lotniczą, która do tanich nie należy. Jeśli jednak wysyłana jest w kontenerowcu, sprawa jest nieco bardziej dyskusyjna, gdyż przykładowo przesyłki z Chin realizowane są w ten sam sposób, z dużo mniejszą marżą firm kurierskich.

Znajdź prywatnego przewoźnika lub otwórz filię w innym kraju

Kiedy chcesz wysłać paczkę lub list do odbiorcy w Anglii, Niemczech, Szwecji, Norwegii lub innego popularnego wśród pracowników kraju, nie musisz się obawiać o ceny. Często osoby prywatne, które przejeżdżają trasę do pracy lub domu, chętnie zabierają za niewielką opłatą przesyłki. W ten sposób mogą minimalizować koszty własnego przejazdu, co przełoży się na ich zadowolenie i satysfakcję.

Transport międzynarodowy tego typu jest najlepszym rozwiązaniem dla obydwu stron. Największy problem polega na tym, że sprawdzi się jedynie w przypadku usług przyjacielskich, lecz gdy prowadzicie firmę, musicie profesjonalizować obsługę klientów. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy otwarcie filii w danym kraju, gdyż wysłanie paczki o dużo większych rozmiarach niż jest, kosztuje dokładnie tyle samo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here