Który z przedsiębiorców nie miał czasami chwili załamania kiedy Urząd Skarbowy zjawiał się w firmie w celu kontroli i wymagał od właściciela miliona dokumentów, zaświadczeń i faktur? Chyba wiele osób na słowo kontrola reaguje zdenerwowaniem. Nie ma co się dziwić, tym bardziej, jeśli wiemy, że nie wszystko w dokumentach mamy dokładnie uporządkowane. Od stycznia 2018 roku kontroli w postaci odwiedzin osób z US nie musimy się spodziewać, ale za to będzie obowiązywała konieczność comiesięcznego wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).  Ta sytuacja zmusza wszystkich mikroprzedsiębiorców, aby wyposażyli się w dobry program do fakturowania. To przede wszystkim uchroni ich przed błędami w JPK.

Dobry program do fakturowania pozwala w łatwy sposób wystawiać i ewidencjonować dokumenty niezbędne do prowadzenia firmy. Faktura Small Business HANDEL to program w którym istnieje możliwość prowadzenia stanów magazynowych, ewidencjonowania dokumentów magazynowych i wprowadzania własnych kosztów, które ponosimy prowadząc działalność. Moduł magazynu to także możliwość tworzenia inwentaryzacji, a nowy rok już tuż, tuż, więc i o tej kwestii warto pomyśleć wcześniej.

Dobry program charakteryzuje się dobrymi rozwiązaniami. Faktura Small Business i Faktura Small Business HANDEL to narzędzia do podstawowej pracy biurowej w firmach zajmujących się jakąkolwiek sprzedażą. Kiedy firma rozszerza swój zasięg działania, rynek zbytu powiększa swoją skalę, a sytuacja rozwojowa firmy zmusza przedsiębiorców, aby każdy specjalista ds. sprzedaży lub każdy przedstawiciel handlowy miał swoje stanowisko do pracy. Wtedy można skorzystać z opcji wersji sieciowej. Wygląda to tak, że wszyscy użytkownicy pracują na swoich stanowiskach, ale baza danych jest wspólna i kiedy jedna osoba wprowadza jakiekolwiek zmiany to widzą to pozostali użytkownicy bez względu jak daleko od siebie są. Takie rozwiązanie wersji sieciowej z serwerem zewnętrznym proponuje Firma Mega-Tech z Łodzi. Zachęcam do lektury artykułu na ich stronie.

Dobry program do fakturowania to także dobra firma, która stoi za tworzeniem, usprawnianiem i dodawaniem funkcjonalności danej aplikacji.  Ważna jest także pomoc techniczna i osoba po drugiej stronie telefonu odpowiadająca na nasze pytania i jej chęć pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here