Czy rzeczywiście łatwo jest obecnie otrzymać kredyt?

0
974

Obecnie często można spotkać się ze stwierdzeniem, że bardzo łatwo jest się zadłużyć, w szczególności poprzez zaciąganie kolejnych kredytów. Faktycznie, wielu Polaków spłaca jednocześnie wiele zobowiązań (kredytów hipotecznych, samochodowych, gotówkowych), ale czy równa się to z tym, że otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej jest aktualnie bezproblemowe?

Warto omówić tę kwestię, ponieważ krąży na ten temat wiele nieprawidłowych informacji. Wiedza ta może się przyda, jeśli ktoś planuje w najbliższym czasie zaciągać kredyt – szczególnie, jeśli mowa o pierwszym kredycie w życiu danej osoby. Wszystkie najważniejsze informacje zebraliśmy dla Was poniżej. Zapraszamy!

Otrzymanie kredytu jest trudniejsze niż się wydaje

Opinia, że otrzymanie kredytu jest obecnie bardzo łatwe, nie do końca pokrywa się z rzeczywistością. Rzeczywiście, pod względem czysto formalnym i technicznym proces wnioskowania o kredyt został obecnie maksymalnie uproszczony. Wniosek w wielu przypadkach można złożyć online, a po wyrażeniu zgody na weryfikację w BIK-u bank pobiera historię kredytową wnioskującego automatycznie. Przy kredytach na niewielkie kwoty decyzja kredytowa jest w związku z tym wydawana niemal błyskawicznie.

Nie oznacza to jednocześnie, że każdy otrzyma decyzję pozytywną i w związku z tym będzie mógł wziąć kredyt. Każdy bank ustala pewien dopuszczalny poziom ryzyka związany z kredytobiorcą – jeśli ryzyko będzie zbyt duże, wniosek zostanie odrzucony. Zaciągnięcie kredytu mogą utrudnić przede wszystkim takie kwestie, jak niskie dochody, duża ilość obecnie spłacanych zobowiązań czy negatywne wpisy w BIK-u, świadczące o problemach w spłacie dotychczasowych zobowiązań.

Więcej wartościowych informacji w zakresie różnego typu kredytów można znaleźć tutaj: https://splatapozyczek.pl/. Trzeba pamiętać, że banki nie mogą udzielać kredytów absolutnie wszystkim, ponieważ na dłuższą metę byłoby to zagrożeniem dla ich płynności finansowej. Jeden nieterminowo spłacany kredyt (czy nawet tysiąc) nie jest dużym problemem, ale w przypadku, gdyby zdarzało się to zbyt często, sam wierzyciel mógłby natrafić na problemy finansowe.

Żeby nie przepłacać i się nie stresować, najlepiej skorzystać z pomocy eksperta

Jak widać, otrzymanie kredytu nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Jednak bez obaw – nawet, jeśli mamy do czynienia z tak zwanym „trudnym kredytem”, który jest ciężki w uzyskaniu, nie należy się poddawać. Przede wszystkim najlepiej nie próbować zaciągać go samodzielnie, a zwrócić się z prośbą o pomoc do doświadczonego pośrednika kredytowego.

Ekspert, taki jak Spłata Pożyczek, ułatwi uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej nawet w trudnej sytuacji. Dzięki swojemu doświadczeniu i kwalifikacjom będzie bowiem w stanie ustalić, w którym banku szanse na kredyt są największe. Doradcy kredytowi ponadto dysponują kontaktami na szczeblach decyzyjnych w różnych instytucjach finansowych, co pozwala im na negocjowanie atrakcyjnych warunków kredytów dla swoich klientów.

Wsparcie eksperta oznacza nie tylko brak stresu i nerwów związanych z obawą o to, że kredyt nie zostanie przyznany, ale też niskie raty zobowiązania i wydłużony okres spłaty. Oferta zawsze przygotowywana jest indywidualnie, w oparciu o potrzeby i możliwości finansowe klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here