Jak pozbyć się zadłużenia i odzyskać wolność finansową

Bycie poważnie zadłużonym jest dużym ciężarem, nie tylko finansowym, ale też mentalnym. Problemy z terminową spłatą zobowiązania mogą być źródłem ogromnego stresu, a także szeregu różnych nieprzyjemności, począwszy od naliczania odsetek za opóźnienie, przez wpisy na listę dłużników, po założenie sprawy w sądzie przez wierzyciela.

Tego typu problemy dotykają coraz większą ilość Polaków i odbierają im wolność finansową. Są jednak sposoby, które pozwalają ją odzyskać – całkowicie bezpiecznie, legalnie i skutecznie. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat, ponieważ im dłużej będziemy zwlekać, tym bardziej nasze długi będą rosły. W takim razie, jak pozbyć się zadłużenia? Czy istnieje wyjście z pętli kredytowej?

Wyjdź z pętli długów dzięki kredytowi oddłużeniowemu

Wartym uwagi produktem finansowym, który znajduje się w ofercie niektórych polskich instytucji finansowych, jest kredyt oddłużeniowy. Łatwo można się domyślić, że jego celem jest oddłużanie kredytobiorców.

Nie uzyskujemy więc w jego ramach środków, które możemy wydać w dowolny sposób, a będą one konkretnie przeznaczone na spłatę określonych zobowiązań (kredytów gotówkowych, odnawialnych, konsolidacyjnych). To, jakie typy długów będzie można spłacić w ramach kredytu oddłużeniowego, zależy od indywidualnych zasad panujących w danej instytucji finansowej.

Trzeba podkreślić, że oddłużanie nie polega tylko na zmniejszeniu ilości długów. Chociaż niewątpliwie jest to pomocne, ponieważ zdejmuje z nas ciężar mentalny związany ze spłatą wielu długów jednocześnie, to kredyt oddłużeniowy ma jeszcze jedną ważną właściwość. Maksymalny okres jego spłaty jest bardzo długi, dzięki czemu jego rata jego bardzo elastyczna i może zostać dopasowana do możliwości finansowych kredytobiorcy.

Niższa rata oznacza z kolei mniejsze obciążenie dla domowego budżetu, większą ilość wolnych środków na inne wydatki (na przykład jedzenie czy rachunki) i mniejszy stres. Pozwala ona odzyskać wolność finansową i rozpocząć nowe, wolne od przytłaczającego zadłużenia życie.

Skorzystaj z pomocy doradcy kredytowego

Uzyskanie korzystnego kredytu oddłużeniowego może wymagać skorzystania z pomocy dobrego doradcy kredytowego. Dzięki wiedzy, doświadczeniu i kwalifikacjom takiego specjalisty, nie musimy się obawiać, że przepłacimy na kredycie lub że nie będzie on dobrze do nas dopasowany. Pośrednik kredytowy ponadto zredukuje formalności do minimum, oszczędzając tym samym nasz czas, nerwy i energię.

Samodzielne poszukiwanie idealnego kredytu może skończyć się otrzymaniem negatywnej decyzji kredytowej lub zaciągnięciem zobowiązania na niekorzystnych warunkach. Dlatego też nie warto ryzykować, szczególnie przy kredytach na wysokie kwoty, a właśnie takie są w wielu przypadkach kredyty oddłużeniowe.

Jeśli znajdujemy się w trudnej sytuacji i czujemy, że długi nas przerastają, powinniśmy zacząć działać jak najszybciej, ponieważ problem będzie wciąż narastał. Pozbycie się zadłużenia jest możliwe, ale wymaga podjęcia inicjatywy przed dłużnika, czyli na przykład właśnie skontaktowania się z ekspertem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here