Kryteria rekrutacji na studia w UK

Wiele osób rezygnuje z marzeń o pracy w ochronie zdrowia ze względu na niski wynik na maturze. Okazuje się jednak, że świadectwo dojrzałości nie jest potrzebne, żeby znaleźć zatrudnienie w branży stomatologicznej lub zawodzie technika masażysty. Sprawdź w naszym artykule, jakie kierunki medyczne w szkole policealnej wybrać, aby zapewnić sobie dobrą przyszłość i godziwe zarobki.

Medyczna szkoła policealna zaprasza do zapoznania się z ofertą.

Asystentka i higienistka stomatologiczna w szkole policealnej – czy to przyszłościowe kierunki?

Kierunki medyczne w szkole policealnej, takie jak asystentka i higienistka stomatologiczna cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na krótki czas nauki, brak opłat za czesne i wpisowe oraz możliwość znalezienia pracy w dobrze prosperującej branży. Rozwój rynku usług dentystycznych w Polsce przyczynia się do powstawania nowych miejsc zatrudnienia. Wykwalifikowany personel poszukiwany jest nie tylko przez małe gabinety, ale również duże sieci – prywatne kliniki, centra medyczne czy hurtownie stomatologiczne, które oferują atrakcyjne warunki pracy. Absolwentki szkoły dla higienistek stomatologicznych w Katowicach mogą również pracować na własny rachunek i świadczyć zabiegi takie jak skaling czy piaskowanie prywatnym klientom.

Ile można zarobić w branży stomatologicznej po szkole policealnej?

Jak wynika z badań, asystentka stomatologiczna zarabia od 2,7 do 3,8 tys. złotych brutto, w zależności od miejsca zatrudnienia, wykształcenia i stażu. Na zarobki powyżej tej kwoty może liczyć 25% najlepiej wynagradzanych asystentek. Higienistki otrzymują z kolei pensje w wysokości od 2,8 do ponad 4 tys. złotych.

Co więcej, zapotrzebowanie na higienistki i asystentki stomatologiczne wzrasta również poza granicami naszego kraju. Wysokie zarobki zachęcają do poszukiwania pracy w krajach takich jak Norwegia, Szwecja, Niemcy, Włochy czy Wielka Brytania.

Technik masażysta w szkole policealnej – dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Asystentka i higienistka stomatologiczna to nie jedyne zawody z branży ochrony zdrowia, jakie oferuje szkoła policealna. Kierunek medyczny, który zdobywa popularność wśród kandydatów to także technik masażysta. Trwa on zaledwie dwa lata i umożliwia zdobycie wszystkich kwalifikacji, niezbędnych do rozpoczęcia pracy zawodowej. Z uwagi na starzejące się społeczeństwo, a także plagę wad postawy u coraz młodszych pacjentów, masażysta jest aktualnie jedną z najbardziej przyszłościowych profesji. Według prognoz „Barometru zawodów”, zapotrzebowanie na jej pracowników wzrasta w całym kraju.

Rynek pracy daje masażystom duże pole manewru – nie muszą oni ograniczać się wyłącznie do zatrudnienia w gabinetach fizjoterapeutycznych, przychodniach, szpitalach czy sanatoriach. Osoby z odpowiednimi kwalifikacjami mogą znaleźć dochodową posadę również w branży beauty – salonach urody, SPA, czy centrach odnowy biologicznej. To jednak nie koniec możliwości zawodowych masażystów. Wielu z nich decyduje się bowiem na otwarcie swoich gabinetów i pracę na własny rachunek. Jeszcze inni świadczą usługi z dojazdem do klienta. Dzięki temu mają oni poczucie niezależności.

Ile zarabia technik masażysta po szkole policealnej?

W zależności od formy i miejsca zatrudnienia, a także doświadczenia zawodowego, technik masażysta zarabia między 2,5 a 6 tys. złotych brutto. Na zarobki powyżej tej kwoty mogą liczyć najlepiej wynagradzani specjaliści w tej dziedzinie, a także osoby, które zdecydowały się rozwijać swoją karierę w państwach Europy Zachodniej i Północnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here