kelrnerka

Kelnerka jest to zawód powiązane z gastronomią. Może być on bardzo ciekawy oraz łączy w sobie charakter i osobowość. Stały ruch, obcowanie wśród ludzi, a także zmieniający się okoliczności mogą fascynować oraz dodawać energii do pracy. Jednak dla innych taki charakter pracy może być uciążliwy i męczący nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Jakie obowiązki posiada kelnerka w swojej pracy? Jak wygląda jego praca? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-kelnerki/

Obowiązki wynikające z pracy kelnerki

Kelnerka zajmuje się nie tylko obsługą gości w lokalu, ale ma za zadanie również ich przyjmować, proponować miejsce usadowienia, odbieranie zamówienie, doręczenie w sposób atrakcyjne dania na stół klienta. Kelnerka ma obowiązek podać kartę dań dostosowaną do pory dnia i roku. Najlepiej, aby karta dań była przez kelnerkę zna na pamięć. Musisz wiedzieć, w którym momencie pojawić się, aby klient nie czuł się pod presją, a także, żeby nie musiał zbyt długo czekać.

Kelnerka musi również wiedzieć w jaki sposób zadawać pytania do klienta. Nachylony dopytywanie o pomoc może jedynie zaszkodzić oraz zniesmaczyć drugą osobę. Po zjedzeniu przez goście lokalu posiłku przychodzi czas na zapłatę. Przeniesienie rachunku za zamówienie oraz odebranie pieniędzy również należy do obowiązków kelnerki. Do nich należy również dbanie o porządek i czystość w lokalu. Talerze muszą być w dyskretny sposób odniesione do zlewu, a stół przygotowany na przyjęcie nowych klientów.

Czy znajomość kuchni jest ważna w pracy kelnerki?

Będąc kelnerką powinnaś znać zawartość dań, które znajdują się w karcie. Musisz być również świadoma tego, co w danym momencie powinno być serwowane. Taki sposób unikniesz niepotrzebnego fopa, a także dociekliwych pytań i zaczepek ze strony gość. Musisz potrafić też zaproponować wino, piwo lub sok w zależności od wieku klienta oraz okoliczności. Jest to również przydatna cecha, która charakteryzuje mistrzów w zawodzie kelnera.

Zobacz też: http://www.challengegroup.pl/od-czego-zaleza-zarobki-barmana/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here