Etykieta pogrzebowa

Zasady związane z odpowiednim ubieraniem się na różne okoliczności obowiązuje także w nietypowych sytuacjach. Na pewno jednym z takich momentów jest ceremonia pogrzebowa, na której będąc również powinniśmy zachować sporo taktu i oddać szacunek osobie zmarłem poprzez odpowiedni strój.

Savoir vivre na pogrzebie to bardzo delikatny temat, który może urazić wiele osób. Nie zachowanie odpowiedniej powagi wyglądu w stosunku do tak przykrej okoliczności, może być źle odebrane przez zgromadzonych na cmentarzu osób. O czym warto pamiętać, jeśli chodzi o savoir vivre na pogrzebie? Jak się ubrać na pogrzeb? Oto kilka wskazówek, dzięki którym zachowamy się „jak trzeba” przy tak ważnej uroczystości.

Nasz strój powinien być stonowany. Powinniśmy się ubrać elegancko, najlepiej w czarną koszulę i długie, ciemne spodnie. Niedopuszczalne jest zakładanie t-shirt’a i krótkich spodenek – nawet jeśli na zewnątrz panuje prawdziwy ukrop. Niestety musimy się przemęczyć i ubrać się elegancko. W końcu jesteśmy na ostatnim pożegnaniu tej osoby, więc zachowajmy się tak, aby oddać jej szacunek.

Jak się ubrać na pogrzeb, jeśli na zewnątrz pada deszcz?

Tutaj nie będzie jakiejś diametralnej różnicy. Po prostu zabierzmy ze sobą parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy. Warto, aby parasol nie był nazbyt pstrokaty i rzucający się w oczy – nie jesteśmy na pokazie mody, lecz na cmentarzu (albo jeszcze w kościele). W razie wątpliwości możemy zaczerpnąć informacji u osób organizujących pogrzeb. Między innymi zakład Heron z Warszawy (http://heronpogrzeby.pl) udzieli nam wyczerpujących informacji dotyczących odpowiednich zasad panujących podczas ceremonii pogrzebowej, etykiety związanej z odpowiednimi zachowaniami i wytycznymi co do ubioru na tę ważną okoliczność.

Zakład Heron z Warszawy to także gwarancja uroczystego i profesjonalnego zorganizowania ceremonii pogrzebowej, z poszanowaniem zasad dobrego gustu i powagi sytuacji. Z tym bywa różnie, często spotykamy się z sytuacjami, gdzie pracownicy zakładów pogrzebowych wykonują swoje usługi nieprofesjonalnie.

Nierzadko się zdarza, że „grabarze” wyglądają jakby byli na wakacjach – a przecież savoir vivre na pogrzebie obejmuje również i ich! Korzystając z odpowiednich zakładów pogrzebowych, które traktują „serio” każdego klienta, nie będziemy zdegustowani i rozczarowani brakiem poszanowania tego niezwykle istotnego momentu dla rodziny i bliskich zmarłego. Przecież chodzi o to, aby z pełnym szacunkiem i zachowaniem dobrego smaku przeżyć ten przykry moment w życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here