Jak wybrać najlepszy bank do obsługi Twojego konta firmowego? Sprawdź

Zarządzeniem finansami firmy i załatwianiem spraw administracyjnych zajmuje się księgowa, ale nie podejmie ona za nas decyzji o tym, jaki jest najlepszy bank dla firm. Jak wybrać instytucję, w której będziemy przechowywać nasze pieniądze? Przede wszystkim musimy jasno określić nasze potrzeby, by spośród dostępnych instytucji wybrać tę, która w największym stopniu będzie odpowiadać na nasze potrzeby.

Jak wybrać najlepszy bank dla firm? Jakimi kryteriami się kierować?

Przeanalizujmy oferty różnych banków już w momencie, gdy zakładamy swoje firmowe konto, by wybrać najlepszy bank dla firm. Co wziąć pod uwagę? Ważna jest jakość konta oraz koszty jego prowadzenia, a także różne promocje i bonusy, z których można skorzystać. Czy tanie konta są dobre? Nie skreślajmy ich, gdyż być może bank wprowadził promocję, by przyciągnąć klientów. Ważne jest bowiem, by konto odpowiadało na nasze potrzeby. Zastanówmy się, czy potrzebujemy fizycznych oddziałów banku, czy też wystarczy nam obsługa za pośrednictwem sieci. Jeśli mamy wspólnika, dowiedzmy się, czy bez problemu będzie on miał dostęp do rachunku. Ponadto zastanówmy się, czy potrzebne nam będą elastyczne linie kredytowe. Przed dokonaniem wyboru określmy, jakie operacje bankowe będziemy wykonywać najczęściej, a zakładając rachunek wybierzmy taki, w którym wykonywać je będzie najtaniej.

Wybieramy najlepszy bank dla firm? Co oferują te instytucje?

Rynek bankowy prześciga się w walce o klienta biznesowego, oczywiście nie bez powodu, ale chwytliwa nazwa nie powinna być kryterium wyboru. Tak naprawdę liczy się to, jakie są warunki umowy i płatności z nią związane. Przed podpisaniem umowy trzeba przeczytać regulamin i sprawdzić, czy bank nie ukrył w nim jakichś dodatkowych kosztów. Istotnym kryterium są również koszty przelewów – rzadko można je wykonywać bezpłatnie, a jest to możliwe tylko w przypadku pierwszych transakcji dokonywanych w danym miesiącu. Są jednak banki, które oferują dużą liczbę darmowych przelewów (nawet 1000), do których zaliczają się także te do Urzędu Skarbowego czy ZUS. Dla firmy wykonującej wiele płatności będzie to duża oszczędność w skali miesiąca, a tym bardziej w skali roku. Musimy poznać również warunki promocji w najlepszym banku dla firm. Obecnie instytucje te stosują chwyt marketingowy, który polega na tym, że będziemy zwolnieni z jakiegoś rodzaju opłat, jeżeli spełnimy dodatkowe warunki, np. dokonamy płatności kartą o określonej wartości w ciągu miesiąca. Przy wyborze najlepszego firmowego konta bankowego warto zwrócić uwagę również właśnie na tego rodzaju warunki. Kolejną ważną kwestią są opłaty za kartę i koszty wypłaty pieniędzy z bankomatu. Ponadto, jeżeli będziemy przetrzymywać duży kapitał na koncie firmowym, ważne powinno być jego oprocentowanie, oczywiście powinno być ono jak najwyższe.

Prowadzenie finansów w przedsiębiorstwie nie jest łatwe, ale wybór sprawnej księgowej i najlepszego banku dla firm sprawi, że będziemy musieli się martwić tylko o rozwój firmy.

Więcej o koncie firmowym: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/konta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here