czy warto kupić dziecku samochód zasilany akumulatorem?

Samochody na akumulator dla dzieci są spełnieniem marzeń naszych maluchów, wiele z nich w końcu marzy o posiadaniu własnego, pierwszego pojazdu. Samochody na akumulator są doskonałym prezentem dla dziecka w każdym wieku. Na rynku dostępne są przeróżne modele, a producenci zapewniają, że jazda nimi jest całkowicie bezpieczne.

Rodzaje samochodów na akumulator

Obecnie na rynku samochody na akumulator dostępne są w wielu, różniących się od siebie modelach. W sklepach z zabawkami znajdziemy samochody jednoosobowe, dwuosobowe, takie które są sterowane pilotem oraz takie, które posiadają akumulator. Pojazdy występują w różnych rozmiarach, różnią się od siebie przeznaczeniem oraz funkcjami. Do najczęściej wybieranych samochodów na akumulator należą:

Samochody na akumulator dla dzieci

  • samochody jednoosobowe, są najbardziej popularne, wielu rodziców się na nie decyduje. Charakteryzują się tym, że posiadają mniejsze nadwozie, które jest przeznaczone wyłącznie do przewożenia jednego dziecka. Dzięki temu mają lepsze właściwości jezdne, czyli samochód szybciej się rozpędza. Jeżeli mamy dwójkę małych dzieci w domu, taka wersja się nie sprawdzi. Odradza się wożenie dodatkowe pasażera, ponieważ obciążenie takiego samochodu wynosi maksymalnie 30 kg.
  • samochody dwuosobowe, takie zabawki są większe, dzięki temu umożliwiają transport dwójki dzieci. Zazwyczaj dostępne są jako SUV-y lub popularne pick-upy. Zawsze przed wyborem odpowiedniego auta na akumulator, należy sprawdzić maksymalne obciążenie danego modelu. W przypadku samochodu dwuosobowego, należy wybierać samochód, który jest w stanie udźwignąć 40-50 kg.

Jak szybko może jechać samochód na akumulator?

Zazwyczaj samochody na akumulator mają dwie prędkości. Niższa prędkość wynosi 2-3 km/h, dedykowana jest dla młodszych dzieci, ponieważ jest to dość wolna jazda. Z kolei druga prędkość to prędkość do 4- 5 km/h. Jest to idealne rozwiązanie na dłuższe spacery z dzieckiem, które nie bardzo lubi spacerować.

Niektóre samochody na akumulator dodatkowo posiadają pilot do zdalnego sterowania. Jest to bardzo przydatne, jeżeli dziecko porusza się samochodem na zewnątrz. Pilot umożliwia sterowanie samochodem rodzicowi, gdy dziecko znajduję się w pojeździe.

Przeczytaj też: http://www.royalproperties.pl/place-zabaw-dla-dzieci-jak-stworzyc-idealne-miejsce-do-zabawy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here